Partnerzy

Adres siedziby:

Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa
Telefon: 22-445 31 00
Fax: 22-445 32 00
email: warsaw@bakernet.com
www.bakernet.com

Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp. k.Firma Doradcza / Konsultant

Profil: Firma Doradcza / Konsultant
Branża: Inne (prawnicza)
Obszar działalności: Krajowy, Zagraniczny
Wielkość przedsiębiorstwa: Średnie

Opis podstawowej działalności (core competence) i historia firmy
Warszawskie biuro Baker & McKenzie zostało otwarte w 1992 r. i obecnie zatrudnia blisko 100 prawników i doradców podatkowych, co sprawia, że jesteśmy jedną z największych kancelarii prawnych w Polsce. Należymy do międzynarodowej sieci kancelarii prawniczych Baker & McKenzie, obejmujących 70 biur w 39 krajach świata. Naszymi wiodącymi praktykami są: prawo korporacyjne (spółki, fuzje i przejęcia, private equity, papiery wartościowe i rynki kapitałowe), własność intelektualna, technologie i outsourcing, nieruchomości i podatki. Posiadamy także wyspecjalizowane zespoły prawników w takich dziedzinach, jak: bankowość i finanse, prawo farmaceutyczne, prawo procesowe, prywatyzacja, przedsięwzięcia infrastrukturalne, restrukturyzacja przedsiębiorstw, media, telekomunikacja, prawo konkurencji, prawo pracy i ubezpieczenia społeczne, prawo energetyczne, zamówienia publiczne, Partnerstwo Publiczno-Prywatne, prawo publiczne i europejskie czy obsługa inwestycji zagranicznych (FDI).

Jedną z wiodących praktyk Baker & McKenzie zarówno globalnie, jak i w Polsce jest praktyka technologii i outsourcingu. Zespołem tym kieruje Marek Rosiński, który jest jednocześnie partnerem zarządzającym warszawskiego biura. Uczestniczymy jako prelegenci w konferencjach dotyczących tej dziedziny oraz jesteśmy autorami wielu artykułów na ten temat. Ostatnio przede wszystkim dotyczących nadmiernych restrykcji w polskim prawie bankowym. W 2005 roku opublikowaliśmy Białą Księgę porównującą regulację w tym zakresie w Polsce i 13 innych krajach oraz proponując zmiany dostosowujące polskie regulacje do zwyczajów obowiązujących na tym rynku.

Nasze doradztwo obejmuje wszelkie zagadnienia związane z outsourcingiem IT i BPO - od przygotowywania i negocjowania umów, planowania podatkowego i badania zgodności z wymogami regulacyjnymi w poszczególnych sektorach rynku, po kwestie związane z ochroną danych osobowych, pomocy publicznej lub spraw pracowniczych. Doradzamy jak tworzyć warunki dla zbudowania i utrzymania długotrwałych relacji z dostawcami outsourcingu. Mamy doświadczenie w obsłudze każdego etapu transakcji, poczynając od planowania i podejmowania decyzji, poprzez negocjowanie i przygotowanie dokumentacji a kończąc na ustaleniu mechanizmów zmiany warunków umowy w czasie oraz zakończenia współpracy i przekazania świadczenia usług innemu dostawcy.

Od jak dawna firma oferuje usługi outsourcingowe: od 16 lat
Średnioroczne zatrudnienie w poprzednim roku obrotowym wyniosło: 178 osób

Nagrody, wyróżnienia, osiagnięcia:
Grupy działające w warszawskim biurze Baker & McKenzie są regularnie rekomendowane i nagradzane przez krajowe i międzynarodowe prestiżowe wydawnictwa branżowe. Grupy Prawa Spółek oraz Fuzji i Przejęć respondenci cenią za "profesjonalizm oraz szerokie doświadczenie" (Chambers Global 2007). Grupa Rynków Kapitałowych wychwalana jest za "troskę o klienta", Grupa Konkurencji za "podejście zorientowane na biznes, dogłębną analizę oraz elastyczność" a Grupa Bankowości i Finansów za "innowacyjność" oraz "szybkie i niezawodne" doradztwo. Grupa Nieruchomości jest jedną z najczęściej nagradzanych praktyk naszej kancelarii. Kolejne duże projekty, w tym budowy najwyższej światowej klasy biurowców są 'świadectwem siły naszego zespołu' (Legal 500 2006r.). Wydawnictwo Chambers Europe 2007 wymieniło grupę Własności Intelektualnej, Technologii, Telekomunikacji i Mediów, Farmaceutyczną oraz Podatkową jako najlepsze w Polsce. W 2007 roku International Tax Review drugi rok z rzędu uznał Baker & McKenzie Doradztwo Podatkowe za "Najlepszą Firmę Podatkową Roku w Polsce". W rankingach najlepszych kancelarii prawnych - organizowanym przez Rzeczpospolitą oraz magazyn Forbes - od wielu lat systematycznie plasujemy się wśród liderów.

Jesteś Outsourcerem?
Szukasz Usługodawcy?
Jesteś Dziennikarzem?
Zamów powiadomienia o nowościach: